Line Nedir Nasıl Kullanılır?

LINE, istediğiniz her an ve her yerden 24 saat boyunca tamamen ÜCRETSİZ bir şekilde mesaj gönderme ve arama yapabileceğiniz bir mobil uygulamadır.

Line Nedir?

Günümüzde gelişen teknolojiyle birlikte cep telefonu firmaları her gün farklı bir modelle karşımıza çıkıyor. Firmaların birbirleriyle kıyasıya yarış içinde olduğu bu zamanlarda birçok telefon firması kullanıcıları için farklı özelliklere sahip cep telefonları üretmeye devam ediyor. Ülkemizde ve dünyada giderek artan akıllı cep telefonu kullanımı GSM firmalarının da birbirinden avantajlı kampanyalar düzenlemesini sağlıyor. Böylece kullanıcılar merakla istedikleri cep telefonlarını kullanabiliyorlar. Akıllı cep telefonu denilince uygulamalardan bahsetmemek olmaz. Genç yaşlı demeden sürekli olarak telefonun avantajlarından yararlanan kullanıcılar farklı işlemleri kolaylaştırmak için değişik uygulamalardan da yararlanıyorlar. Son zamanlarda ismini çok sık duyduğunuz popüler uygulamalardan bir tanesi de Line programıdır. Özellikle aktif olarak sosyal medyayı kullanan kişiler Line programını kullanmakta ve istedikleri arkadaşlarıyla iletişim halinde olmaktadır. Line indir ayrıcalıklarından yararlanarak tüm mobil cihaz kullanıcıları uygulamayı kısa sürede indirebiliyor. Peki, bu kadar yoğun bir şekilde kullanılan uygulamanın indirme işlemleri ve kurulumu nasıl yapılıyor, nasıl kullanılıyor? Bu konularla ilgili sorularınızın cevaplarını yazının devamına bulabilirsiniz.

Line Uygulamasının Kurulumu

Telefon numarasını paylaşmaya gerek kalmadan arkadaş listesindeki kişilerle ücretsiz olarak konuşmaya ve mesajlaşmaya olanak tanıyan Line uygulamasını kullanabilmek için öncelikli olarak uygulamanın cihazlara indirilmesi gerekir. Program hem androidi, hem de iOS işletim sistemli olan tüm cihazlarda çalışabiliyor. Bu nedenle kullanıcılar ilgili alan üzerinden Line indir alanına dokunarak kolayca uygulamayı indirebiliyor. iOS işletim sistemi kullanan cihaz sahipleri App Store üzerinden indirme işlemini yapabildiği gibi, android işletim sistemine sahip olan mobil cihazları kullanan kullanıcılar ise Android market üzerinden kısa sürede programı indirebiliyor. sitemiz üzerinden line indir sekmesini takip ederek hemen indirebilirsiniz.

windows-phone-pc-icin-line-uygulamasi

Program açıldıktan sonra yapılması gereken ilk şey ekranda yer alan new user, yani yeni kullanıcı alanına dokunmaktır. Bu alan üzerinden kullanıcıların kayıt yapmaları gerekiyor. Bu aşamadan sonra ise ülke seçiminin yapılması gerekiyor. Ekranda karşınıza çıkan Major countries yerden ülke seçimi yaparak bir sonraki aşamaya geçebilirsiniz. Aynı ekranda telefon numarası alanı da bulunuyor. Bu alana cep telefonu numarasını yazmak zorunlu değildir. İstenirse telefon numarası yazılabileceği gibi dilenirse bu alana başka bir id numarası da yazılabilir. Sonraki ekranda kullanım şartlarının kabul edildiğine dair olan yeri işaretlemeniz ve devam alanına dokunmanız gerekiyor. Bu aşamada cep telefonunuza gelecek olan doğrulama kodunu uygulama üzerinde olan alana girerek Line indir işlemini tamamlayabilir ve programı kullanmaya başlayabilirsiniz.

Line Uygulamasında Arkadaş Ekleme

Milyonlarca kullanıcısı bulunan Line uygulamasında arkadaş eklemek de oldukça basittir. Bu konuda uygulama kullanıcılarına birden fazla seçenek sunuyor. Öncelikle şunu belirtelim ki eğer telefon defterinizde bulunan arkadaşlarınızda da Line uygulaması var ise hiçbir şey yapmanıza gerek kalmadan uygulama sizler için o kişileri otomatik olarak listenize ekliyor. Arkadaş listesindeki kişilere Line daveti yapabilmek için tercih edilebilecek yöntemlerden bir tanesi kişiler alanını kullanmaktır. Program üzerindeki kişiler alanında istediğiniz kişiye SMS ya da mail atarak davette bulunabilirsiniz. Arkadaş eklemek için kullanılan başka bir seçenek ise QR kodudur. QR kodu sayesinde size özel olarak oluşturulan kodu listenizde olmasını istediğiniz kişiye mail olarak gönderebilirsiniz. Birçok kişinin Line indir ayrıcalıklarından yararlanarak mobil cihazına indirdiği uygulamada arkadaş eklemek için ID ile ara seçeneği de kullanılabiliyor. Sizi eklemesini istediğiniz kişilerin telefon numaranızı görmesini istemiyorsanız bu seçeneği kullanabilirsiniz. Son olarak en eğlenceli arkadaş ekleme metodu olan sallama özelliğinden bahsedelim. Yakın mesafede olunan arkadaşların eklenmesi işlemini iki cihazı birden karşılıklı sallayarak da eğlenceli bir şekilde yapabilirsiniz.

Android için line indir: Uygulama indirmek için bağlantıya tıklayabilirsiniz.

Etiketler: ,
2 comments on “Line Nedir Nasıl Kullanılır?
  1. Dilek dedi ki:

    Dogrulama kodunu lıne gönderin bana

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

*