Line Here

line indirLine Here, çeşitli akıllı telefon platformları aracılığıyla kullanıcıların konum bilgilerini arkadaşlarıyla paylaştığı bağımsız uygulamadır. Line kullanıcıları sohbet ortamındayken konumlarını klasik yollarla iletebilirler. Ancak cihazların GPS sisteminden mantıksal bilgi toplayarak konumunuzu bulan Line Here ile arkadaşlarınızın konumunuzu otomatik olarak bilmesini sağlayabilirsiniz. Tabi konum paylaşımında bulunan arkadaşlarınızın konumu da görebilmektesiniz.

Line Here Nedir?

Line Here Çin ve Güney Kore hariç tüm ülkelerde kullanıma açık olarak kullanım imkânı veriyor. Yaklaşık 200 kişiye kadar line here platformunda grup odası oluşturmaya izin verilmektedir. Odaya davet edilen kişilerin bulunduğu konum eş zamanlı olarak harita üzerinden görebilir, onlarla yapılacak buluşmalar daha kolay gerçekleştirilebilir. Artık aileniz ya da arkadaşlarınızın nerede olduğunu öğrenmek için aramanıza gerek kalmıyor. Line Here uygulamasının akıllı yer bildirimleri herhangi üyenin nerede olduğunu kullanıcıya anlık bildirmektedir. Uygulamanın genel çalışma prensibi kişisel gizliliği ifşa ediyor gibi görünse de “zamanlayıcı” özelliği ile bu konunun önüne geçilmiştir. Line here kullanıcıların hareketlerini izlemesine rağmen isteğe bağlı olarak kurulan zamanlayıcı, konum bildirimi belli bir sürenin dolmasıyla kapatıldığı için üyeler diğerlerinin konumlarını sürekli olarak izleyemezler. Böylelikle kişilerin konum paylaşımlarını isteği üzerine yapma olanağı da var.

Not: Kart göndermek için Line Greeting Card başlıklı yazımızı okuyarak bilgi edinebilirsiniz.

Line Here´nin en cazip özelliği ise herhangi bir arkadaşınızın belli noktalara ulaştıklarında cihazınıza bildirmesi. Uygulama, bu özellikle birlikte belli noktada buluşacağınız ya da merak ettiğiniz dostlarınızdan ve aile üyelerinizden haberdar olma imkânına da kavuşturuyor. Yine gizlilik politikası gereğince herhangi bir anda görüntülenen konumunuzu durdurabilirsiniz. Bu ilgi çekici özellik oldukça kullanışlı olmaktadır. Uygulamaya aynı zamanda Facebook hesabı ile giriş sağlanabilir.

Line Here, arkadaşlarınızla belli bir mekânda toplanmak ya da aile güvenliğini sağlamak için oldukça cazip bir uygulama olmaktadır. Line uygulamasını indirmek için Andorid için Line başlığından faydalanabilirsiniz. Diğer platforumlar için ise IOS ve Windows tabanlı olarak bu başlıkların üzerine gelip tıklayarak faydalanabilirsiniz.

Etiketler: , ,
2 comments on “Line Here
  1. cemil dedi ki:

    Android uygulama indirmek için sitenizde play storeda var mı paylaşımı var mı?

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

*