Line Güvenilir Mi?

line

Teknolojinin geliştiği bir o kadar da ilerlediği günümüzde iletişim için bir çok yazlım araçları, uygulamaları ve gerekse programları üretilmektedir. Doğal olarak da rekabet artmakta ve ücretler de çok çok makul seviyelere çekilmektedir.

Güvenlik Ne Kadar Önemli?

Günlük hayatta her konuda “Her şeyin başı sağlık.” cümlesini sık sık kullanırız. Bu cümle internet ve yazılım ortamında ise “Her şeyin başı güvenlik.” şeklinde kullanılabilir. Evet, güvenlik çok önemlidir ve her şeyden önce kişisel hayatın gizliliği açısından gereklidir.

İnternet ortamında güvenlik önlemleri almak için bir çok yazılım, program ve uygulama geliştirilmiştir. Bunların isminden bir liste yapsak belki beş, altı haneli sayılar dahi ortaya çıkabilir (uygulamalar, programlar…).

Güvenlik ne kadar önemli konusuna değinelim. Hemen hepimiz mesajlaşmak için teknolojiyi kullanırız. Bu konuda gerek bilgisayar, gerekse telefon olsun hepsi bu amacımızın birer parçasıdır. Ancak bu mesajları attığımız uygulama, cihaz ne kadar güvenlik hassasiyetine sahip ki, attığımız mesajlarımız başkalarının eline geçmesin. Çünkü bu tür konular kişisel hayatın gizliliğini ihlal etme tehlikesi içermektedir. Bu durumla da kimse karşı karşıya gelmek istemez.

Line Uygulaması Ne Kadar Güvenli?

Line uygulaması Line Corporation firması tarafından geliştirilen ve Japon teknolojisi tarafından üretilmiş olan bir uygulamadır. Bu açıdan Japonya geliştirdiği diğer tüm uygulamalar kadar, bilhassa mobil uygulamalar için geçerli, Line uygulamasına da büyük önem vermektedir. Bu nedenle de internet korsancılığı, veri sızdırma, kişisel bilgileri çalma gibi kötü amaçlı işlemlerden kullanıcılarını uzak tutmak adına her türlü önemli almaktadırlar.

Not: Line uygulamasını kullanmak için Line indir bağlantısından faydalanabilirsiniz.

Ücretsiz mesajlaşma uygulaması olan Line anlattığımız bu bilgiler çerçevesinde kişisel hayatın gizliliğine önem verilmiş olup oldukça güvenlik seviyesi yüksek bir uygulamadır. Hakkında daha fazla bilgi edinmek için Line Nedir başlıklı yazımızdan bilgi edinebilirsiniz.

Japon teknolojisi olan bu uygulama her geçen gün zarfında daha çok kişiye hitap ediyor, daha çok kişi tarafından tanınıp kullanılıyor. Line uygulamasının da daha bir çok ek uygulaması ve kullanımı vardır. Bunlar hakkında sitemizden detaylı bilgi edinebilirsiniz. Bu bilgiler güncel olarak lineindir.com‘un Blog sekmesinde bulunmaktadır.

Etiketler: , ,
One comment on “Line Güvenilir Mi?
  1. kazım dedi ki:

    Line uygulamasındaki şifreleme ile ilgili açıklamanın gerçekten gönül rahatlattığı da aşikar. Ben de ilk başta diğer ücretsiz mesajlaşma ve görüntülü konuşma uygulamarı ile aynı kefeye koymuştum ama aynı şeyi düşünmemem gerektiğini anladım.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

*