Line Güvenik Ayarları Nasıl Yapılır?

guvenli-mi

Line Güvenlik Ayarları

Anlık mesajlaşmada kullanıcıların korktuğu şeylerden birisi tanımadığı birine bir mesaj göndermektir. Line’da durum tamamen farklıdır. Kayıtlı olmayan birine bir mesaj gönderilmeye çalışıldığında ya da ilgisiz bir kişiden bir mesaj geldiğinde Line otomatik olarak ”Ekle”, “Engelle” ve “Şikayet et” seçeneklerini getiriyor. Böylece mesaj gönderen kişiden gelen SMS’ler kontrol altına alınmış oluypr.

Ayrıca yanlışlıkla bir gruba kayıt olmaya çalışıldığı ya da grup sohbetine davet geldiğinde gruba girilse bile gruptaki kişiler telefon numarasını göremiyorlar. Böylece hoşlanmadığınız gruptan kişilerin engellenmesi sağlanıyor.

Line, kullanıcısını tanımadığı kişilerin vereceği rahatsızlıktan koruyor.

Line Nedir? LINE, istediğiniz her an ve her yerden 24 saat boyunca tamamen ÜCRETSİZ bir şekilde mesaj gönderme ve arama yapabileceğiniz bir mobil uygulamadır. Devamı için tıklayınız.

Line Gelen Mesajları Koruyor

Pek çok mecrada olduğu gibi Line da şifre ile güvenliği sağlıyor. Böylece gelen mesajlar meraklı gözlerden korunabiliyor.

Yapılması gereken sadece Diğer / Daha Fazlası menüsünden önce ayarlar ve ardından gizlilik ayarla-rını seçmek. Ardından gelen ekranda “Şifre kilidi” belirlenerek Line şifrelenmiş oluyor. Böylece Line her açıldığında şifre sorarak, yabancı kişilere mesajlara ulaşımı zorlaştırır.

Normal koşullarda Line’dan gelen mesaj ekranın bir köşesinde önizlemeli olarak bildirilir. Böylece kısaca gelen mesajın içeriğine hiç bir şey yapmadan göz atılabilir. Ancak önizlemeyi gerekli görmeyen ya da sakıncalı gören kullanıcılar için “önizleme göster” seçimi iptal edilerek mesaj geldiğinde ekranda sadece “bir mesajınız var” yazısının çıkması sağlanabilir. Seçim tamamen kullanıcı istekleri doğrultusunda olur.

Line’ın benzerlerinden farkı da yapılan paylaşımları tek tek kimler tarafından görülebileceğinin seçimidir. İleti, fotoğraf, video ya da bağlantı, paylaşılan her ne olursa olsun, sosyal medya yapısına sahip olan Timeline ve Home özellikleri ile Line, hangi paylaşımların kim tarafından görüleceğini seçmeye izin verir. Bunun için yapılması gereken sadece paylaşılacak olan iletinin sağ alt menüde bulunan kişiler sembolüne tıklamak ve iletinin kimler tarafından görüleceğini seçmektir.

Sonuç Olarak

Nihayetinde Line ücretsiz arama ve mesaj hizmeti veren bir uygulamadır. Ücretsiz hizmetler verilen bu servis nerede ve ne zaman istenirse son derece güvenle paylaşımın yapılabilmesine olanak sağlıyor.

Sadece uyumlu akıllı cihazlar ile kullanılabilen bu uygulama hem ücretsiz hem de güvenli bağlantılar sağlıyor.

Etiketler: , ,

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

*